kare ve dikdörtgen çelik kutu profil
 

Çelik Kutu Profil Nedir


Paslanmaz çelik profiller kare, dikdörtgen ve yuvarlak şekillerde kaynaklı veya dikişsiz olarak temin edilebilir. Basınçlı işlemler için dikişsiz boru, yapısal ve destek uygulamaları için kaynaklı porfil kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik profiller yüksek korozyon direnci, yüksek mukavemet ve tokluk sergiler. Aynı zamanda yüksek sıcaklık direncine sahiptir ve kolayca işlenir ve kaynaklanır. Paslanmaz çelik profil donuk gri renkli, frezelenmiş veya 180 gritli cilalı olabilir. Asitler, kimyasallar, petrokimya ve tatlı ve tuzlu su ortamları gibi daha aşındırıcı ortamlara maruz kalan imalat projelerinde kullanılır. Mimari uygulamalarda 304 / 304L ve 316 / 316L paslanmaz çelik profiller de yaygın olarak kullanılmaktadır.

304 / 304L paslanmaz çelik kutu profil, hem yapısal hem de basınç uygulamaları için kullanılan düşük maliyetli bir çelik profildir. Basınçlı uygulamalar için dikişsiz ve yapısal uygulamalar için kaynaklı olarak mevcuttur. 304 alaşımları yüksek korozyon direnci, yüksek mukavemet, yüksek sıcaklık direnci ve yüksek işlenebilirlik sergiler. Ek olarak sterilize edilmesi kolaydır. 304L'deki daha yüksek karbon seviyeleri, alaşımın kaynaklanabilirliğini azaltır. Dikişsiz 304 / 304L paslanmaz profil, su arıtma, kimyasal, petrokimya, gıda işleme, günlük ve denizcilik endüstrilerinde işleme işlemlerinde hareketli sıvılar ve gazlar gibi basınç işlemleri için kullanılır. Kaynaklı 304 profiller, ofis ayakları, mutfak ve hastane ekipmanları için ve mimari destekler olarak kullanılır.

316 / 316L paslanmaz profil yuvarlak, kare veya dikdörtgen şekillerde mevcuttur. Kaynaklı ve dikişsiz olarak mevcuttur. Metalin korozyon direncini artıran 304 paslanmaz çelikten ilave molibden ve nikel içerir. Alaşımlı karbonun artması nedeniyle 316L alaşımlarında düşük kaynak kabiliyeti sergilenir. 304 profilden daha agresif ortamlarda kullanılır. 316 / 316L boru tesisatı, asit işleme ve atık arıtma ekipmanı ve tuzlu su denizcilik uygulamaları gibi aşırı korozif ortamlardaki basınç işlemleri için kesintisiz olarak kullanılır. Kaynaklı çelik profiller, tırabzan, işleme ekipmanı için makine destekleri ve mimari destek gibi yapısal uygulamalar için kullanılır.
 

Kare ve Dikdörtgen Çelik Kutu Profil Fiyatları


Kare ve dikdörtgen çelik profil fiyatları istenilen malzemenin cinsine, ebatlarına ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Kare ve dikdörtgen çelik profil fiyatı almak için bizi 0262 658 81 37 numaralı telefondan arayabilir ya da aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bize Ulaşın T: +90 262 658 81 37-38
E: info@uslularhadde.com
A: Şekerpınar Mah. Marmara Geri Dönüşümcüler Koop. Göktürk Sk. No:51 Çayırova / Kocaeli


Bizi Takip Edin
Facebook Instagram Twitter
Bu site ankaplus Kurumsal Web Tasarım Paket sistemleri ile hazırlanmıştır.
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.